Kateřinské dožínky 2023

fe7ddaf2-cb3c-41c9-938f-cc253409d658Konec léta se chýlí ke konci a přichází období žní, během kterých zemědělci sklízí svou úrodu, za kterou v průběhu celého roku stojí pečlivá a namáhavá práce zemědělců. Toto zemědělské období se slaví dle tradice i v naší obci na konci léta, kdy místní zemědělci společně s naší obcí, případně místními spolky pořádají Kateřinské dožínky, které jsou vždy zahájeny dožínkovým průvodem. Desátý ročník se uskutečnil poslední srpnovou sobotu 26. srpna 2023.

Průvodu se účastnili i členové našeho sboru v historických hasičských uniformách. Během sobotního odpoledne zavítalo na Dožínky několik stovek návštěvníků pro které náš sbor v letošním roce čepoval pivo, čímž se podílel na zajištění občerstvení.