Den obce 2023

IMG_5379Kateřinice – typicky moravská obec se zemědělskou tradicí slaví v letošním roce 665 let od první dochované písemné zmínky. Oslavení tohoto půlkulatého výročí proběhlo v sobotu 10. června na hřišti TJ Sokol Kateřinice během odpoledních a večerních hodin. V rámci těchto oslav byla rovněž přichystána výstava k historii obce, která byla veřejnosti otevřena během víkendu 10. a 11. června v Komunitním centru v Kateřinicích.

Náš kateřinický Sbor dobrovolných hasičů Kateřinice, založený v roce 1889, je nejstarším spolkem obce, který se také na organizaci oslav podílel. Oficiální zahájení Dne obce proběhlo v sobotu 10. června ve 13:30 hodin slavnostním pochodem starosty obce a místních hasičů v doprovodu hudby na pódium, kde po proslovu byl zahájen další program. V rámci Dne obce jsme se podíleli nejen na přípravě občerstvení pro návštěvníky, ale v rámci hlavního programu jsme se představili s ukázkou z činnosti jednotky. Jednalo se o ukázku na téma likvidace obtížného hmyzu. Během letních měsíců k likvidaci obtížného hmyzu vyjíždí jednotka několikrát. V rámci ukázky jsme tak spoluobčanům i ostatním návštěvníkům předvedli, co vše tento zásah obnáší, a že ne vždy je tato událost lehce řešitelná. Dále jsme ještě ve večerních hodinách prováděli požární asistenci u ohňostroje.