Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici

1V neděli 15. května 2022 jsme naposledy otevřeli dveře do současné hasičské zbrojnice v Kateřinicích. Jelikož dojde v letošním roce k úplné rekonstrukci naší hasičárny, usoudili jsme, že nabídneme veřejnosti možnost rozloučení s hasičárnou, která je od roku 1924 dominantou obce.

V odpoledních hodinách jsme pro všechny návštěvníky této akce nachystali prohlídku fotografií od historie po současnost, výstavu požární techniky a dalšího vybavení či výstroje, ukázku koňské stříkačky a také soutěže pro děti i dospělé. V závěru akce jsme symbolicky vyrazili na poslední výjezd přímo z vrat hasičárny, všichni přítomní mohli vidět, jak v reálu probíhá výjezd dobrovolných hasičů. Účast byla vyšší než jsme čekali, a proto jsme byli příjemně překvapeni zájmem našich občanů. Celým odpolednem se nesla příjemná atmosféra a nostalgická nálada, kdy každý měl alespoň jeden zážitek spojený s touto téměř stoletou budovou. Za návštěvu děkujeme a už nyní se těšíme, jak se při slavnostním otevření nové hasičské zbrojnice sejdeme znovu.