Přednášky pro mladé hasiče a veřejnost

a3ca1050-7e0a-441c-9bcb-63b9c45ddc74Druhou prosincovou sobotu začala první ze série přednášek pro mladé hasiče a zároveň i širokou veřejnost. Sbor dobrovolných hasičů Kateřinice naplánoval několik přednášek týkající se záchranařiny a integrovaného záchranného systému. První z nich, v již zmíněnou sobotu 14. prosince, se týkala představení kroužku mladých hasičů a přednášky s praktickou ukázkou kynologů.

V první části naši mladí hasiči ukázali veřejnosti, jak probíhají tréninky a soutěže mladých hasičů, co všechno musí  mladý hasič umět, a že hasičina je opravdu velmi různorodá práce. V druhé části jsme přivítali kynology Tomáše Martínka, Ondřeje Vavříka, Miroslava Majera a Ladislava Konečného, kteří provedli výklad o práci kynologů a samozřejmě i ukázku poslušnosti jejich psů.

Akce měla velký úspěch a již teď můžeme říct, že se můžete těšit na další, např. přednášku o práci profesionálních hasičů, policie nebo třeba záchranné služby. Konkrétní termíny budou předem uveřejněny.