Moravskoslezský kraj podpořil činnost našich mladých hasičů

IMG-7413Schválením dotace na projekt „Soutěžní družstvo mladých hasičů Kateřinice“ započala podpora našich mladých hasičů Moravskoslezským krajem. Na jaře letošního roku přijímal kraj žádosti o poskytnutí neinvestičních dotací na provoz spolků SDH a jelikož jsme v loňském roce obnovili družstvo mladých hasičů, využili jsme hned této možnosti a požádali o dotaci na vybavení, které bylo velmi zastaralé a neúplné.

Sbor dobrovolných hasičů v Kateřinicích tak pořídil mladým hasičům zcela nové vybavení za 68 tisíc korun, z čehož 70% výdajů pokryla dotace (47 600 ,-) a zbylou částku zcela financoval sbor dobrovolných hasičů z finančních prostředků, které získává z pravidelných kulturních a sportovních akcí, sběrem železa apod.

Naše nejmladší generace hasičů může od druhé půlky letošního roku využívat spoustu nového a bezpečného vybavení určeného pro svou činnost.

Zakoupené vybavení:

• laminátová požární nádrž na vodu
  • savice s profi šroubením
  • sportovní proudnice
  • sportovní rozdělovač se spojkami
  • hadice B
  • hadice C
  • sací koš
  • dětské přilby
  • sportovní dresy

Moravskoslezskému kraji tímto velmi děkujeme za podporu naší mládeže a těšíme se na neustále se zlepšující výsledky sportovního družstva mladých hasičů.