Výcvik záchrany osob ze zamrzlé hladiny

IMG-0816Ve čtvrtek 1. března využila naše jednotka mrazivého počasí a vyrazila na přehradu v Kateřinicích k výcviku na zamrzlé vodní hladině. Ještě před samotným praktickým cvičením proběhla teoretická příprava, tak aby všichni hasiči byli seznámeni se zásadami záchrany osob, pod kterými se proboří led na vodní hladině.

Bohužel naše jednotka prozatím není vybavena prostředky pro tento typ zásahu (suché oděvy do vody, záchranné vesty apod.), proto výcvik probíhal ve variantě „na sucho“. Členové se tak seznámili alespoň se základními taktickými postupy, pohybem po zamrzlé hladině a prakticky si vše vyzkoušeli. Při skutečné události by museli členové zasahovat bez již uvedeného speciálního vybavení, pouze v zásahovém oděvu – jištěni na laně, protože v takových případech hraje roli každá minuta.