Odborná příprava hasičů

V sobotu 14. října se zúčastnili dva zástupci naší jednotky školení týkající se zásahů u dopravních nehod. I přesto, že naše jednotka není předurčena pro výjezd k dopravním nehodám, je dle ročního plánu odborné přípravy povinna tyto témata v základním rozsahu proškolit.

Tuto možnost nabídli právě všem nepředurčeným jednotkám z okresu Nový Jičín profesionální hasiči z Bílovce. Během dopoledne probíhala jak teoretická, tak i praktická část. Hasiči tak mohli například vidět crash testy automobilky Škoda nebo autentické záběry ze zásahu u dopravních nehod. V praktické části si pak členové jednotky vyzkoušeli práci s hydraulickým vyprošťovacím zařízením přímo na vraku automobilu, čímž si nacvičili i taktické postupy při vyprošťování osob z havarovaných osob.