Taktické cvičení v Komunitním centru

V pátek 22. listopadu v čase 16:45 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se tentokrát o taktické cvičení zásahové jednotky se zaměřením na vyhledávání osob s použitím dýchací techniky v zakouřeném prostředí. Jednotky vyjela v počtu 9 členů. Cílem cvičení bylo prověření a zdokonalení pohybu v zakouřených prostorách při požáru a komunikace jednotky pomocí vysílaček. Po příjezdu na místo zásahu jednotky rozvinula dva útočné proudy. Pomocí centrály a halogonového osvětlení nasvítila místo zásahu. Jeden proud byl rozvinut do skladové části komunitního centra a druhý proud do prvního patra společenské části, kde se nacházelo 8 dětí. Děti byly bezpečně vyvedeny z objektu. Skladová část komunitního centra byla silně zakouřena, v její části byly nalezeny dvě figuríny.  Jednotka provedla závěrečný průzkum celého objektu komunitního centra a po odvětnání zakouřených prostor se vrátila na základnu. Celé cvičení trvalo hodinu a půl. Foto prohlížejte ve fotogalerii.