Sbor dobrovolných hasičů
Povodňové informace
Víte, že…

Zásah jednotky po sobotní bouři

Ve večerních hodinách v sobotu 17. července 2010 se přes náš region přehnala menší vichřice a lokální deště. V naší obci vlivem silného větru došlo v vyvrácení stromů u potoka na parcele 148 a 149. Spadané stromy poškodily střechu stodoly a zablokovaly cestu mezi hlavní a vedlejší silnicí. Naše zásahová jednotka vyjela v počtu 4 hasičů v sobotu ve 20:30 hodin. Na místě zhodnotila situaci, provedla kontrolu celého toku potoku Trnávka a také retenční nádrže. S ohledem na trvající déšť se zahájení likvidace škod přesunula na nedělní ráno.

V neděli 18. července naše zásahová jednotka od devíti hodin odklízela spadané stromy z komunikací i okolí stodoly. Na pomoc přišli i místní občané, kteří pomáhali s úklidem a řezáním dřeva. Byla provedena částečná oprava střechy stodoly. Na dostupné částy byly znovu položeny latě a tašky a na druhé části provedeno provizorní zakrytí  plachtou.

Práce byly dokončeny v neděli v odpoledních hodinách. Zpráva hzsmsk. Fotky z tohoto výjezdu v galerii. Za hasiče Jarda Obsadný.